Откриха 10 тона злато, откраднато от нацистите, в дворец от 18-ти век

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
03.05.2021 14:17
116
0

"Търсачи на съкровища" съобщиха за откриването на 10 тона злато, което се смята, че е откраднато от нацистите в края на Втората световна война, предаде bTV.

Находката е намерена в дворец от XVIII век, намиращ се на 50 км. източно от полския град Вроцлав. Разкопките трябва да започнат следващата седмица.

Предполага се, че златото се съдържа в 48 сандъци и е на стойност 600 млн. евро.

Останките на потънал нацистки военен кораб вероятно крият изчезнало руско съкровище (снимки)

Очаква се да бъдат открити още ценности от магазините за бижута и от частни колекции на богати германци, предадени на СС, за да ги спасят от настъпващата Червена армия.

Къде и как нацистите скриха несметните си съкровища

Източник: bTV

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.