Тонове мъртва риба бяха открити в река Искър, близо до врачанското село Лютиброд, пише Медиапул.
Според хората от село Лютиброд, една от 10-те водноелектрически централи по поречието на река Искър е виновна за измирането на рибата.
Местният жител Иван Коцев разказа, че миризмата покрай реката била и продължава да бъде изключително силна и неприятна. Той отишъл да види какво става и видял мъртвите животни.
Сигнализирал всички институции, които имат отношение към подобни казуси – Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, басейновата дирекция и екодирекцията във Враца. Никоя от тях обаче не е дала становище и причина за случая.
Очаква се днес да станат ясни резултатите от пробите от водата.
Източник: Медиапул
Видео: БТВ
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!