На 9 септември паметникът на Съветската армия в София осъмна залят с блажна боя. Бяла боя е плисната точно върху надписите на фасадата на монумента, а долу е излято автомобилно масло.
В района има засилено полицейско присъствие. Това е поредно посегателство върху паметника.
Години наред организации активно настояват той да бъде премахнат от центъра на столицата. В момента работници почистват последствията от вандалския акт.


Източник: Novini.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!