Пернишката болница набира средства за закупуване на апаратура

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
23.01.2026 10:56
254
0

Болница „Рахила Ангелова“ в Перник провежда дарителска кампания за закупуване на модерна апаратура за отделението по урология. Кампанията стартира в края на миналата година, като с подкрепата на общината и местния бизнес вече е събрана половината от необходимата сума.

Чуждестранни лекари спасяват пернишката болница от кадровата криза (видео)

Директорът д-р Явор Дренски подчерта, че целта е да се въведат съвременни методи на лечение и персонализирана медицина, включително лапароскопски операции и индивидуално изработени стави за пациентите, пише БНР.

"Помолихме бизнеса на Перник за разбиране и съдействие, защото добрите лекари вървят след добрата апаратура. Сумата, която ни беше необходима за абсолютния минимум, за да въведем модерния начин на лечение в урологията, т.н. ендоурология , беше около 280 000 лв., като огромна част от тези пари , около 200 000 лева е лазерът”, каза директорът на болницата д-р Явор Дренски.

Надяваме се, че освен с дарителски кампании и местен бизнес, болниците ще получават подкрепа и от държавата, защото е време здравеопазването у нас да се превърне в приоритет за управляващите.

При желание може да дарите на: 

МБАЛ „РАХИЛА AНГЕЛОВА” АД- ПЕРНИК

ЦКБ АД- клон Перник

IBAN: BG02CECB97901024091906

BIC: CECBBGSF

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.