Погребаха лекаря, убит в катастрофата с автобус в София

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
01.10.2025 18:57
1069
0

Погребаха сирийския лекар, убит в катастрофата, при която 21-годишният Виктор Илиев се вряза с висока скорост в автобус на градския транспорт, пише Stolica.bg

След 45-дневно забавяне беше погребан д-р Иса Али – уважаван лекар, дългогодишен жител на България и активен член на мюсюлманската общност, съобщават от Районно мюфтийство София. Д-р Иса Али е бил изпратен от роднини, приятели, колеги и представители на общността. Дженазето се е състояло в мюсюлманската част на Централните софийски гробища в квартал „Орландовци“.

Под влияние на райски газ и с почти 200 км/ч Виктор Илиев се е врязал в автобуса на градския транспорт (видео)

Д-р Али е роден в Сирия и е живял в България близо 40 години. Пристигнал е като млад студент, за да изучава медицина, и е специализирал гинекология. През годините той е работил активно в сферата на здравеопазването и е подпомагал хора в нужда – включително бежанци и социално уязвими лица, предлагайки им жилища на достъпни цени и медицинска помощ, припомнят от мюфтийството.

Въпреки приноса си, през последните години от живота си д-р Али е живял в изключително трудни условия – без постоянни документи и право на работа, след като разрешението му за пребиваване в страната било отнето. Той е подавал молба за международна закрила, но тя е била отхвърлена. Според свидетели, д-р Али е отказал предложения да сътрудничи на служби, което е поставило допълнителни пречки пред възстановяването на легалния му статут. Загубил е и собственото си жилище. Живял е скромно, но е останал верен на принципите си и отдаден на помощта към обществото.

Д-р Иса Али загина на 16 август на бул. „Константин Величков“ в София, след като автомобила на 21-годишния Виктор Илиев се врязва в автобус със 199км/ч. Повдигнато му е обвинение за умишлено причиняване на смърт на едно лице и причиняване на средни телесни повреди на още четири лица.

Д-р Али ще бъде запомнен с професионализма си, човечността и ангажираността си към хората. Загубата му оставя дълбока следа не само сред тези, които са го познавали, но и сред цялата общност, която се възхищаваше на неговата скромност, доброта и непоколебим морал, отбелязват от мюфтийството.

Нашите най-искрени съболезнования за семейството и близките на д-р Али.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.