Софийска градска прокуратура е поискала постоянен арест за Никола Николов - Паскал, съобщава NOVA.
Днес изтича срокът от 72 часа, за който е задържан соченият за контрабандист номер 1 в България. Затова Софийският градски съд гледа неговата мярка за неотклонение днес.
Демерджиев: Паскал не е случайно в България, вероятно има договорка с властта (видео)
Припомняме, че 64-годишният Николов беше екстрадиран у нас в сряда от сръбските власти и закаран в следствения арест. В четвъртък Паскал прекара 3 часа и половина в Антикорупционната комисия, където е дал обяснения и е представил документи за лечение на здравословен проблем в Сърбия.
Стана ясно и че той сам е поискал да бъда върнат в България предсрочно. Тогава му бяха повдигнати и обвинения за участие в организирана престъпна група, контрабанда на два тира цигари и държане на акцизна стока. Николов е признал, че познава двама от другите обвинени - баща и син Марин и Стефан Димитрови, но не и бившата шефка на Агенция "Митници" Петя Банкова.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!