Пореден черен ден в САЩ: Над 2000 души починаха от Covid-19

Пореден черен ден в САЩ: Над 2000 души починаха от Covid-19

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
11.04.2020 8:38
94
0

Нов черен рекорд: САЩ станаха първата страна в света с над 2000 починали от новия коронавирус за един ден, пише бТВ.

Данните са на университета "Джон Хопкинс".

За последните 24 часа са починали 2108 заразени. Общо починалите в Съединените щати от COVID-19 са 18 747 и те вече са почти колкото в най-пострадалата в това отношение държава – Италия.

Заразените в страната вече са над ½ милион, като за последното денонощие бяха регистрирани нови 35 000 души.

В САЩ вече са тествани над 2,1 милиона души, съобщи американският вицепрезидент Майк Пенс.

 

Източник: бТВ

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.