Пореден ден с опасно мръсен въздух в София

Пореден ден с опасно мръсен въздух в София

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
02.12.2018 12:41
82
0

Въздухът в София отново е опасно мръсен, показват сензорите на airtube.info. И прогнозата на общината е, че на 2 и 3 декември фините прахови частици ще са над нормата.

 

 

 

Столична община призовава гражданите да използват градския транспорт и да ограничат употребата на лични моторни превозни средства под ЕВРО5. Друг призив на общината е гражданите, използващи твърдо гориво за битово отопление, да преминат, при възможност, към алтернативно отопление.

 

 

В графата "мерки" за 1 декември пише: "Предприемат се извънредни проверки от органите на КАТ върху МПС за установяване на несъответствие по чл.10(1) т.10 от Правилника за прилагане на Закона за движение по пътищата за съдържание на вредни вещества в отработените газове.

 

 

Предприемат се извънредни проверки от РИОСВ и Столичен инспекторат на пунктове за вторични суровини и автосервизи за нерегламентирано изгаряне на отпадъци". Според

 

 

Столична община по-високите стойности на фини прахови частици в атмосферния въздух се дължат на липсата на вятър, на мъглите, на температурната инверсия и на използването на твърди горива за отопление.

 

 

Източник: Медиапул

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.