При 89% от починалите при пандемията в Италия Covid-19 е директна причина за смъртта, а не съпътстваща

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
17.07.2020 10:51
43
0

Заразяването с коронавирус е била директна причина за смъртта на 89% от жертвите на Covid-19. Останалите 11% са били с Covid-19, но пряката причина за смъртта им е била друго заболяване, в това число рак, деменция и сърдечно заболяване. Вирусът обаче може да е влошил тяхното здравословно състояние и да е ускорил смъртта им.

Това показва изследване на Висшия институт по здравеопазване и на Националния статистически институт на Италия, цитирано от Mediapool.

59% от българите смятат заплахата от Covid-19 за преувеличена, само 21% от италианците мислят същото (графики)

За целите на проучването са разгледани случаите на 4942 жертви на вируса.

Италия е сред най-тежко засегнатите страни от новия вирус. Страната прехвърли прага от 35 000 смъртни случая, дължащи се на Covid-19.

За последните 24 часа там са починали още 20 болни, като с това общият брой на починалите възлиза на 35 017, от които 16 755 са в северната област Ломбардия.

Открити са следи от коронавируса в Италия още от декември, твърдят изследователи

В страната общият брой на заразените с коронавируса от откриването на първите случаи през февруари възлиза на 243 736.

Сега 750 заразени са все още в болници, от които 53 са в интензивно отделение.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.