Приюти край София търсят доброволци, за да разхождат кучетата (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
30.08.2025 14:58
224
0

Приюти край София търсят доброволци, за да разхождат бездомните кучета, които живеят там, съобщава bTV.

Всяка събота сутрин доброволци помагат с разходките на кучета в столичния приют в Сеславци, специализиран в грижата и търсенето на осиновители на малки кученца.  Най-мъничките четириноги не се разхождат, но имат нужда от гушкане, казват доброволците от организацията „Бандата на 1500-те“.

За пореден път атакуваха напълно легални жилища за кастрирани и обезпаразитени бездомни котки в столичен квартал (РЕПОРТАЖ)

Доброволците не стигат и всеки, който обича животните е добре дошъл да се включи в разходките в събота в приюта в Сеславци или в неделя в приюта в Горни Богров, споделят Теодора  Андреева и Габриела Христова. 

Според ветеринарят и управител на приюта в Сеславци д-р Андрий Симон хората често изхвърлят кученцата, защото не кастрират кучетата си и след като се родят малките, не знаят какво да ги правят.

Кастрацията е лесна и безплатна с програмата „Кастрирай и върни“, а ползите за домашния любимец и стопаните му – огромни.

При женските кучета, след стерилизация намалява риска за рак на гърдата и кисти на яйчниците. Елиминира се риска от нежелана бременност.

Кастрацията при мъжките кучета намалява риска от рак на тестисите и проблеми с простатата, хернии и тумори на ануса. Кастрираните женски и мъжки кучета рядко проявяват агресия.

Повече информация за безплатната кастрация, ваксинация и регистрация на кучета в Столична община, можете да научите от страницата на общинско предприятие „Екоравновесие“.

Помощта на доброволците е изключително важна, тъй като животинките са много на брой и често не излизат навън с месеци. Освен това те трябва да прекарват време с хора, за да могат да се социализират и да имат по-голям шанс да си намерят дом.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.