Прокуратурата излезе с „категорични“ изводи за „Петрохан“ и „Околчица“ – въпросите обаче остават

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
18.02.2026 17:58
778
0

Прокуратурата излезе с първи категорични изводи по случая „Петрохан – Околчица“. Според разследващите тримата мъже, открити мъртви край хижа „Петрохан“, са сложили край на живота си, докато при трагедията в кемпера до връх Околчица става дума за убийства, последвани от самоубийство. Мотивите остават неясни. 

Вижте новите записи, които МВР и прокуратурата разпространиха по казуса "Петрохан" (видео)

Заместник - апелативният прокурор Наталия Николова определи разследването като едно от най-сложните в практиката си, като подчерта, че се работи по всички възможни версии и мотивът остава ключов въпрос, пише NOVA. Експертизите разкриват барутни частици по ръцете и дрехите на загиналите, а по оръжията е открито тяхно ДНК. Боеприпасите са се възпламенили по време на пожара, а част от записващата техника е унищожена от огъня.

Твърди се още, че в кръвта на Калушев е открит фенобарбитал – успокоително средство, а един от тримата загинали край хижата се е прострелял два пъти в главата.

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.