Министерството на регионалното развитие и благоустройството подготвя проверка във ВиК-Варна във връзка със случая с незаконното селище в местността „Баба Алино“ край Варна. Това съобщи регионалният министър Иван Шишков пред NOVA.
По думите му наличието на канализация в комплекса е сериозен проблем. Шишков определи това като корупция и посочи, че са възможни още уволнения, включително на ръководството на ВиК-Варна.
Паралелно с това продължава и проверката на министерството в Община Варна. Тя трябва да установи колко удостоверения за търпимост са били издадени от 2023 година насам.
Шишков заяви, че очаква резултатите от проверката до две седмици. Ако се окаже, че броят на издадените удостоверения е голям, проверката ще продължи, докато бъдат изследвани всички такива документи.
Министърът подчерта, че удостоверенията за търпимост не представляват разрешение за строителство. Темата е особено важна в контекста на казуса „Баба Алино“, където институциите вече проверяват дали чрез подобни документи са били легитимирани сгради без необходимите строителни книжа.
На въпрос дали са възможни нови уволнения заради случая, Шишков отговори положително и посочи, че вероятно това може да засегне шефа на ВиК-Варна.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!