Окръжният съд в Плевен освободи Димитър Димитров срещу парична гаранция от 8000 евро, пише БНТ. Той е обвиняем по делото за катастрофата, при която в сряда сутринта с управлявания от него тир загина анестезиологът Цветан Костадинов.
Пред съда Димитров изрази съжаление за случилото се и заяви, че е направил всичко възможно да избегне удара. Прокуратурата поиска той да остане в ареста, аргументирайки се с опасност от укриване или извършване на ново престъпление.
АПИ твърди, че пътят, на който загина бившият кмет на Червен бряг, бил опесъчен (видео)
В подкрепа на искането беше посочено, че Димитров е санкциониран 24 пъти за нарушения на Закона за движение по пътищата, включително и през настоящия месец, както и че шофьорската му книжка е била отнемана заради употреба на алкохол.
Повтарящите се нарушения показват не просто пропуск, а трайно пренебрегване на отговорността, която всеки шофьор поема, когато сяда зад волана. Спазването на правилата за движение не е формалност, а задължение, от което зависи човешкият живот.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!