Служители, ангажирани с косене на тревни площи в столичния квартал „Студентски град“, са били нападнати след направена забележка към група хора да не изхвърлят боклуци в тревата по време на работа. За случая сигнализират очевидци в социалните мрежи.
По първоначална информация инцидентът е станал в района на детска площадка или зелена площ в квартала. Косачите направили забележка, че в тревата се хвърлят отпадъци, докато те косят. Последвала агресивна реакция, като според свидетелския разказ няколко роми са нападнали един от работниците.
Случаят предизвика тревога сред жители на района, които поставят въпроса за сигурността в парковете, междублоковите пространства и детските площадки. Хората питат къде е полицията и кой ще гарантира безопасността на гражданите, децата и служителите, които изпълняват работата си на терен.
Към момента няма официална информация дали е подаден сигнал до МВР, има ли задържани или пострадали, както и дали е започнала проверка по случая. Очаква се компетентните органи да изяснят обстоятелствата около инцидента.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!