Румънците ще плащат високи глоби, ако тормозят съседите си с шум

Румънците ще плащат високи глоби, ако тормозят съседите си с шум

Всичко от Мариана Валентинова
Мариана Валентинова
04.04.2025 21:00
1172
0

Румънците, които пускат силна музика или използват бормашина в неподходящи часове на денонощието, ще плащат солени глоби. Законопроект, който вече беше приет от Сената, удвоява глобите за онези, които тормозят съседите си с шум.

Най-строго ще бъде наказван шум от бормашина в неуместни часове. Законопроектът предвижда глоба за извършване на строителни дейности между 22.00 ч. и 8.00 ч., както и между 13.00 ч. и 14.00 ч., от 1000 до 2000 леи (392 лв. – 785 лв.), а при рецидив в рамките на 72 часа глобата нараства на 6000 леи (2357 лв.), пише БТА

Организирането на частни партита у дома може да бъде санкционирано с глоба до 12 000 леи (4715 лв.). Глобите за шум от купони касаят не само градовете, но и селата, отбелязва телевизията.

Нарушителите, които не заплатят глобите, ще трябва да полагат общественополезен труд.

Законопроектът предстои да бъде гласуван и от Камарата на депутатите.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.