Русия за първи път показа орбиталната станция, която ще изпрати в Космоса (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
16.08.2022 8:25
177
0

Русия показа как ще изглежда орбиталната станция, която ще изпрати в Космоса. Моделът беше представен за пръв път на военнотехническо изложение край Москва, пише NOVA.

Наскоро страната обяви намерението си да напусне Международната космическа станция до няколко години. След дългогодишно съперничество и в Космоса по време на Студената война, Русия и Америка започнаха мирно партньорство на борда на космическата лаборатория. В проекта участват още Канада, Япония и 11 европейски страни.

Мъск срещу Русия: ще се пренесе ли войната в космоса?

https://twitter.com/GeopoliticsW/status/1559160011430850561

В новата, изцяло руска станция, ще има място за работа на четирима космонавти и необходимата апаратура, обявиха от "Роскосмос". Там те ще имат много по-широк поглед над Земята за целта на изследванията си.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.