3,5% спад в броя на туристите през изминалото лято в сравнение с предходната година отчете в Бургас министърката на туризма Николина Ангелкова, цитирана от "Фокус".

България през юни и юли е била посетена от 2,7 млн. чуждестранни туристи.
ПЛАЖОВЕТЕ СА ПУСТИ, НО ЦЕНИТЕ ОСТАВАТ ВИСОКИ
Държавата ще отпусне още 15 милиона лева за реклама на туристическия бранш. "От февруари започваме разработването на механизма за насърчаване на туристопотока. До две седмици ще бъдат обявени и конкретните условия за самата процедура. Няма да се подпомагат чартъри, а ще се вложат средства за реклама", каза още Ангелкова.

ЗАЩО ПУСТЕЯТ БЪЛГАРСКИТЕ ПЛАЖОВЕ? (ВИДЕО)
Това е "доста по-малко" в сравнение с рекордната 2017 г., когато туристическите посещения в страната ни са имали ръст от 19.8 процента.
Източник: Фокус
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!