Съдът позволи на ТЕЦ "Бобов дол" все пак да може да гори отпадъци

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
19.10.2020 15:04
68
0

Административен съд Кюстендил отвори широко вратата пред свързаната с Христо Ковачки ТЕЦ „Бобов дол“ да гори отпадъци, съобщава "Грийнпийс" - България.

Решението не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд.

Докато настоящото разрешително на ТЕЦ „Бобов дол“ остава в сила, заявките за прекратяване на горенето на отпадъци остават недоказани обещания. Решението на съда на първа инстанция оставя тази врата отворена пред централата. 

Разкриха тайната кореспонденция, благодарение на която ТЕЦ „Бобов дол“ изгаря хиляди тонове отпадъци

Междувременно публикациите в социалните мрежи от хора, живеещи близо до ТЕЦ „Бобов дол“, показват черен дим, който излиза от комините на теца.

Делото срещу изгарянето на отпадъци в ТЕЦ „Бобов дол“, заведено от „Грийнпийс“ – България и „За Земята“, предизвика безпрецедентна гражданска активност — в него се включиха близо 100 жители на общините Бобов дол и Дупница, както и Община Бобов дол.

Във видеото горе може да си припомните изявление на министъра на околната среда и водите Емил Димитров от началото на годината по казуса с горенето на отпадъци от ТЕЦ “Бобов дол”.

Източник: "Грийнпийс" - България

Видео: БНТ

Снимки: БулФото

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.