Сбогом на лева: Над 75% от националната ни валута вече е в историята

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
03.02.2026 11:51
257
1

Процесът по приемане на единната европейска валута в България навлиза в своята финална фаза. Според Владимир Иванов, председател на Координационния център за еврото, към края на януари 2026 г. над 75% от левовете вече са изтеглени от обращение. Еврото е единственото официално платежно средство, като левове вече могат да се обменят единствено в БНБ – безсрочно и без такси. Двойното обозначаване на цените в магазините ще остане задължително до 8 август 2026 г., за да се улеснят гражданите. Паралелно с това НАП затяга контрола срещу спекулата, като вече са извършени над 6000 проверки за необосновано поскъпване на стоките. Регистрирани са и първите сигнали за фалшиви евро банкноти, включително използване на театрален реквизит при плащания.

1 Коментар

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.