Процесът по приемане на единната европейска валута в България навлиза в своята финална фаза. Според Владимир Иванов, председател на Координационния център за еврото, към края на януари 2026 г. над 75% от левовете вече са изтеглени от обращение. Еврото е единственото официално платежно средство, като левове вече могат да се обменят единствено в БНБ – безсрочно и без такси. Двойното обозначаване на цените в магазините ще остане задължително до 8 август 2026 г., за да се улеснят гражданите. Паралелно с това НАП затяга контрола срещу спекулата, като вече са извършени над 6000 проверки за необосновано поскъпване на стоките. Регистрирани са и първите сигнали за фалшиви евро банкноти, включително използване на театрален реквизит при плащания.
Още от Новини
Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!