Семейство от Хемпшир спаси новородена сърничка, изоставена от майка си. Хората го отгледали в тяхната кухня, докато порасне, и след това го пуснали обратно на свобода в гората. Малката сърничка обаче не забравила добротата на милото семейство и често се връща обратно при тях, разказва Daily Mail.
.jpg)
„Въпреки че напълно се интегрира в стадото, веднага щом някой от нас излезе навън в двора, тя идва при нас. Ако не затворим портата, сърничката ще ни последва в къщата", разказва Елеонора Хърви-Батерст.

„Когато баща ми го спаси, той помисли, че е мъртъв, докато не отвори едното си око. Сложихме Инчи в кухнята, където той се хранеше с козе мляко четири пъти на ден", разказва 24-годишната Хърви-Батерст.

Тя допълни, че е било невероятно да гледат малката сърничка в къщата.

След четири месеца Инчи е пуснат отново на свобода. "Отначало той трепереше и беше абсолютно ужасен. Скоро започна да пасе със стадото, но винаги се обръщаше назад. Той е невероятно приятелски настроен“, добави Хърви-Батерст.

Източник: Daily Mail
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!