Ще строят соларен парк в мъртвата зона край Чернобил

Ще строят соларен парк в мъртвата зона край Чернобил

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
07.10.2018 14:27
64
0

Правителтвото на Украйна ще построи първия си соларен парк в изоставения район около изведената от експлоатация Чернобилска атомна централа.
 

 

През далечната 1986 г. авария в съоръжението предизвика най-голямата ядрена катастрофа на 20 век. Тогава радиоактивните частици, изпуснати в атмосферата, достигнаха до цяла Европа. Това доведе до рязко повишаване на случаите на ракови заболявания, различни видове мутации, проблеми с щитовидната жлеза и други.
 

В момента Киев има амбициозния план да изгради соларен парк в изоставената зона. Правителството иска компании за възобновяема енергия да разработят проекти, с които да се произвежда енергия, достатъчна за поне 2000 домакинства.

 

Въпреки това, хората няма да могат да живеят в района на Чернобил през следващите поне 100 години.
 

Източник: Дарик

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.