Сметка за ток от 3170 евро шокира пенсионери от софийско село (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
30.04.2026 9:12
230
0

Възрастно семейство от село край София е изправено пред необичайно висока сметка за електроенергия от над 3000 евро, начислена със задна дата като санкция. Потърпевшите твърдят, че редовно плащат месечните си задължения и не са извършвали никакви нарушения. Въпреки това били принудени да покрият сумата, след като токът им бил спрян, а в дома им има болен човек.

ЕК одобри схема за облекчение на разходите за ток за енергоемки предприятия

„Изведнъж получих тази сума - 3170,02 евро. Това не е регулярна фактура, а най-вероятно наказателна, издадена половин година след предполагаемото нарушение“, разказва потърпевшият Павел пред NOVA

От електроразпределителното дружество заявяват, че са установили многократни опити за манипулиране на електромера. Според семейството обаче това е невъзможно, тъй като уредът е бил запечатан и недостъпен. Проверка установява техническа повреда на електромера, без категорични доказателства за външна намеса.

Според изчисленията, отчетеното потребление възлиза на около 17 000 киловатчаса - количество, което би било нормално за отопление на ток в рамките на три години, но не и за това домакинство.

Случаят остава спорен и може да бъде решен по съдебен път, ако страните не постигнат съгласие.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.