Стачка блокира наземния транспорт в София (видео)

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
14.05.2025 6:45
1732
0

София осъмна под протестна блокада, след като в 4:00 ч. сутринта в сряда служителите на градския транспорт започнаха стачка, която парализира наземното придвижване в столицата. Протестът се очаква да продължи до 12:00 ч. на обяд и не засяга работата на метрото.

Основното искане на протестиращите е увеличение на трудовите възнаграждения. Те блокираха депа и автобусни гаражи, с което преустановиха движението на автобуси, тролеи и трамваи в града.

В отговор на ситуацията, кметът на София Васил Терзиев обяви деня за неучебен. Въпреки предстоящи нови преговори със синдикатите, кметът вече заяви, че Столичната община не разполага с необходимия финансов ресурс, за да удовлетвори исканията, и подчерта нуждата от съвместно търсене на решение.

Междувременно „Метрополитен“ реагира, като пусна допълнителни влакове и намали интервалите на движение, за да компенсира частично липсата на наземен транспорт.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.