Столичен бизнесмен ще храни безплатно бездомни през зимата

Столичен бизнесмен ще храни безплатно бездомни през зимата

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
13.10.2018 13:26
125
0

Столичен ресторант ще предлага храна на бездомни хора през цялата зима. Благотворителната инициатива "Подай ръка" е по идея на собственика на заведението Мартин Мартинов.

 

"От 1-ви ноември 2018 г. до 31-ви март 2019 г. всеки делничен ден от 17 до 18 часа ресторант “Гамбринусъ” ще осигури храна на хората, чийто дом е улицата. За всекиго ще има топла храна на адрес: гр. София, ул. “Владайска” 29. Вярваме, че тази инициатива ще стопли душите ни. Всяко споделяне от приятел е грижа към хората, които нямат привилегията да прочетат това! Благодарим Ви!", написа Мартинов в профила си във Фейсбук.

 

Постът му е споделен от стотици и харесан от хиляди, а вече има и хора, които искат да се включат в инициативата. Мартинов обаче е категоричен, че не става въпрос за събиране на парични средства.

 

"Идеята дойде от сърцето и душата. Винаги съм се чудел как тези хора оцеляват през зимния период. Не се приемат парични средства. Който иска да помогне, може да го направи с доброволен труд или с дарение на продукти", обясни мъжът.

 

Ресторантьорът допълни, че на Бъдни вечер от 18 ч. до 21 ч. ще има и специална вечеря за бездомните.

 

Ако има желаещи да помогнат да се обадят на телефон 0877 524464

 

Източник: Dir.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.