Основателят на Tesla Илон Мъск обяви, че водената от него компания е продала около 10% от биткойните си с цел да провери ликвидността на криптовалутата, пише LadBible.
Съобщението на технологичния магнат бе критикувано в Twiiter от популярен блогър, който определи действията му като стратегия "Изпомпване и изхвърляне", на което Мъск отговори, че не той, а компанията е продала биткойните си.
Един пост в Twitter на Илон Мъск вдигна цената на биткойн до двуседмичен връх (снимка)
Масираната инвестиция на Tesla в Bitcoin беше разкрита през февруари, когато компанията обяви, че е "изпомпала" 1,5 милиарда долара в най-ценната криптовалута в света.

След това започна да приема плащане в биткойн, като по този начин се ангажира с децентрализираната валута. Това означава, че всеки, който желае да купи Tesla Model S, Model 3, Model X, Model Y или Cybertruck, може да плати за него в крипто.
Вече можете да си купите Tesla с биткойни. Вижте за колко!
Според последните финансови резултати на Tesla, компанията е постигнала голямо състояние от продажбите на биткойн през първото тримесечие на 2021 г., генерирайки нетни приходи от $272 милиона само от скорошната продажба на криптовалута.

В настоящия си вид биткойнът е отново нагоре и над пазарната капитализация от 1 трилион долара и - само през последния ден - общата пазарна капитализация на цифровите валути е нараснала с над 100 милиарда долара.
Мистериозният изобретател на Bitcoin притежава състояние от над 50,6 милиарда евро
Със сигурност изглежда, че криптовалутата е тук, за да остане, което може да се окаже притеснително за по-традиционните финансови институции в света.

Така или иначе, Мъск ще наблюдава с интерес ставащото.
Източник: LadBible
Снимки: Unsplash
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!