Трошките на пътя се увеличават: Половината коли у нас са над 20-годишни

Трошките на пътя се увеличават: Половината коли у нас са над 20-годишни

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
21.08.2019 8:21
51
0

Вместо да намаляват, трошките по пътя стават все повече - над 42,7% от автомобилите в България са над 20-годишни, пише Dnes.bg.

 

"ТЕ МЪРСЯТ НАЙ-МНОГО И ЩЕ МЪРСЯТ НАЙ-ДЪЛГО". БЪЛГАРСКИЯТ РАЙ ЗА СТАРИТЕ ДИЗЕЛИ

 

По последни данни на МВР у нас са регистрирани общо 3,668 млн. автомобила, а от тях 1,568 млн. са на възраст над 20 години. Само в рамките на година те са се увеличили със 73,1 хил., или с 4,9%. 

 

От една страна изглежда нормално колите да са стари, предвид ниските доходи. Тези доходи обаче се увеличават от година на година, а хората не започват да карат по-нови и хубави коли.


Едновременно с това намаляват колите среден клас, които са на възраст между 5 и 20 години. Автомобилите между 15 и 20 години също се понижават - с 45,8 хил. или с 4,57% и от над 1 млн. броя преди година, вече са 956 хил.

 

ГЕРМАНЦИТЕ ХВЪРЛЯТ СТАРИТЕ ДИЗЕЛИ, БЪЛГАРИТЕ ИМ СЕ РАДВАТ

 

Статистиката на МВР отчита спад и при другите две групи коли, характерни за хората от средната класа – на възраст между 5 и 10 г. и от 10 до 15 г. Намалението на броя коли в тези групи е съответно с 1,13% до 242 хил. и с 2,72% до близо 705 хил.


 

Новите автомобили имат само 5,3% дял от всички превозни средства в страната.

 

Източник: Dnes.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.