УЕФА вади богаташите от Ман Сити от Шампионска лига?

УЕФА вади богаташите от Ман Сити от Шампионска лига?

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.12.2018 13:31
94
0

Европейската футболна асоциация (УЕФА) обмисля да остави Манчестър Сити извън жребия в Шампионската лига през следващата година, съобщава английският всекидневник Гардиън.

 

Според източник на британците, тази възможност е обсъждана заради изкуствено "надуване" на спонсорските договори, съответно и приходите.

 

Според правилата за финансов феърплей, колкото повече харчи един клуб, толкова повече той трябва и да получава.

 

Гардиън твърди, че собственикът на Манчестър Сити - групата Abu Dhabi United сама покрива част от разходите на клуба. Шейховете също така финансират английския клуб без официални документи.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.