Европейската футболна асоциация (УЕФА) обмисля да остави Манчестър Сити извън жребия в Шампионската лига през следващата година, съобщава английският всекидневник Гардиън.
Според източник на британците, тази възможност е обсъждана заради изкуствено "надуване" на спонсорските договори, съответно и приходите.
Според правилата за финансов феърплей, колкото повече харчи един клуб, толкова повече той трябва и да получава.
Гардиън твърди, че собственикът на Манчестър Сити - групата Abu Dhabi United сама покрива част от разходите на клуба. Шейховете също така финансират английския клуб без официални документи.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!