В Деня на Конституцията: Пореден протест срещу овладяване на институциите от Пеевски. Нов протест на инициативата "Правосъдие за всеки" се проведе пред Съдебната палата в София. Днешната демонстрация съвпадна с деня, в който през 1879 година е приета първата Конституция на България от Учредителното събрание. Отдадена бе и почит към жертвите на атентата в "Св Неделя".
Днешният протест е продължение на големия протест от събота, който беше организиран отново от „Правосъдие за всеки”.
Хората се бяха събрали точно пред Съдебната палата заради Деня на Конституцията, която според демонстрантите и организаторите, трябва да гарантира закона и правовата държава. По техни думи в последните месеци те обаче липсват. Според протестиращите се забелязва тенденция на овладяване на службите и институциите от един човек - лидерът на „ДПС -Ново начало” Делян Пеевски.
Адвокат Петромир Кънчев от "Правосъдие за всеки" коментира, че вече е официално - Пеевски и неговата формация участват в управлението.
"Не знам как той ще остане в опозиция, но вече неговите конкуренти от ДПС ги няма, така че той реално си управлява", коментира Кънчев, цитиран от БТА. По думите му Борисов също вече "спрял да го отрича, така че имаме нова ситуация".
"Един човек, който нито е спечелил изборите, нито е на второ или на трето място, но реално той е този, който "дърпа" назначенията във властта. Човекът има правителство и затова сме тук. Не може някой да управлява без да бъде избран за такова нещо", добави Кънчев.
Велислав Величков от "Правосъдие за всеки" пък припомни, че на днешния ден е приета Търновската конституция - първата след Освобождението, както и че "на този ден преди сто години терористи от военната организация на БКП взривяват храма "Света Неделя" по време на литургия в памет на застреляния два дни по-рано депутат - генерал Константин Георгиев".
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!