В Долината на смъртта, Калифорния, в неделя беше измерена температура от цели 54,4 по Целзий, пише The Guardian.
Автоматизираната станция на Националната метеорологична служба на Съединените щати (NWS) във Furnace Creek близо до границата с Невада отчете рекорда в 15:41 следобяд.
Южният полюс се затопля три пъти по-бързо от останалия свят
„Тази висока температура все още не е официална“, се уточнява в изявление на NWS. "Ако бъде доказана, това ще бъде най-високата температура официално регистрирана от юли 1913 г. насам, също в Долината на смъртта." Предишната е била 56,7 ° C.
В озоновия слой над Арктика се е отворила огромна дупка
Регистрираната през 1913 г. температура е потвърдена като най-високата на Земята, след като разследване на Световната метеорологична организация отхвърли температура от 58 градуса по Целзий, която се смята, че е засечена в Либия през септември 1922 г. Комисия заключи, че температурата в Либия е измерена неправилно вследствие на човешка и техническа грешка.
Неделният рекорд ще победи и предишния най-горещ августовски ден за Съединените щати.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!