В руска болница започнаха да изписват бебетата с пилотки на червеноармейци

В руска болница започнаха да изписват бебетата с пилотки на червеноармейци

Всичко от Мариана Валентинова
Мариана Валентинова
24.04.2025 22:08
7400
0

В руска болница започнаха да изписват бебетата с пилотки на червеноармейци. В родилното на Областната детска клинична болница "Кузбас" в Кемерово започнаха да "издават" бебета с пилотки на червеноармейци и плащове, тип палатки. Въпросната екипировка "с любов се шие от медицинските сестри на отделенията", съобщиха от болницата в руската социална мрежа ВКонтакте.

Маскировката на новородените е част от отбелязването на 80-ата годишнина от "Победата", пише OFFNews.

Под публикацията в руската социална мрежа има възмутени постове.

"Вече не е просто боклук - това е някаква тъмна, вливаща от милитаризъм мания. Пилотът върху новороденото не е "спомен за Победата", а хвърляне в бъдещите окопи. Те не помнят Победата - подготвят нови жертви, подсъзнателно репетират изпращане на фронта, започвайки от родилния дом", написа Рустем Адагамов.

Област в Русия реши да стимулира финансово ученички при бременност

Снимка: Типичный Кузбасс/ ВКонтакте

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.