В руска болница започнаха да изписват бебетата с пилотки на червеноармейци. В родилното на Областната детска клинична болница "Кузбас" в Кемерово започнаха да "издават" бебета с пилотки на червеноармейци и плащове, тип палатки. Въпросната екипировка "с любов се шие от медицинските сестри на отделенията", съобщиха от болницата в руската социална мрежа ВКонтакте.
Маскировката на новородените е част от отбелязването на 80-ата годишнина от "Победата", пише OFFNews.
Под публикацията в руската социална мрежа има възмутени постове.
"Вече не е просто боклук - това е някаква тъмна, вливаща от милитаризъм мания. Пилотът върху новороденото не е "спомен за Победата", а хвърляне в бъдещите окопи. Те не помнят Победата - подготвят нови жертви, подсъзнателно репетират изпращане на фронта, започвайки от родилния дом", написа Рустем Адагамов.
Област в Русия реши да стимулира финансово ученички при бременност
Снимка: Типичный Кузбасс/ ВКонтакте
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!