В София нивата на замърсяване на въздуха превишават нормата до 10 пъти

В София нивата на замърсяване на въздуха превишават нормата до 10 пъти

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
15.01.2020 8:46
64
0

Нивата на фини прахови частици на територията на София отново са в пъти над нормата според данните на гражданско сдружение AirBG.


 

Най-мръсен е въздухът в западната част на града. Основно засегнати са кварталите "Горна Баня", "Красна поляна", "Бъкстон" и "Овча купел", където превишенията са повече от 5 пъти спрямо иначе приетите, пише "Дневник".

 

 

Някои станции отчитат разлики от над 10 пъти, а в кв. "Лагера" един от сензорите показва над 1000 микрограма на 1 куб. м. Южните райони на столицата също са със значително по-мръсен въздух от допустимото.

 

 

AirBG измерва моментните данни, докато сайтът на Министерството на околната среда подава осреднени за период от 24 часа. За него важи нормата от 50 микрограма на 1 куб.м., отбелязват експертите на Столичната община.

 

 

Интересно е, че прогнозните данни по отношение на очаквания потенциал на замърсяване, които са публикувани от общината за датите 15-ти и 16-ти януари сочат, че не се очакват проблеми с въздуха.

 

 

""

 

 

Източник: "Дневник" AirBG 

Снимка: air.sofia.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.