Нивата на фини прахови частици на територията на София отново са в пъти над нормата според данните на гражданско сдружение AirBG.
Най-мръсен е въздухът в западната част на града. Основно засегнати са кварталите "Горна Баня", "Красна поляна", "Бъкстон" и "Овча купел", където превишенията са повече от 5 пъти спрямо иначе приетите, пише "Дневник".
Някои станции отчитат разлики от над 10 пъти, а в кв. "Лагера" един от сензорите показва над 1000 микрограма на 1 куб. м. Южните райони на столицата също са със значително по-мръсен въздух от допустимото.
AirBG измерва моментните данни, докато сайтът на Министерството на околната среда подава осреднени за период от 24 часа. За него важи нормата от 50 микрограма на 1 куб.м., отбелязват експертите на Столичната община.
Интересно е, че прогнозните данни по отношение на очаквания потенциал на замърсяване, които са публикувани от общината за датите 15-ти и 16-ти януари сочат, че не се очакват проблеми с въздуха.
.png)
Снимка: air.sofia.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!