Върнаха в България бебе, изоставено от майка си в Лондон

Върнаха в България бебе, изоставено от майка си в Лондон

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
01.11.2018 18:05
130
0

8-месечно бебе, изоставено от българската си майка във Великобритания, беше посрещнато на летище "София" от председателя на Държавната агенция за закрила на детето д-р Елеонора Лилова, представители на Дирекция "Социално подпомагане" и приемната майка, съобщи dir.bg.

 

 

 

 

Момиченцето е било придружавано и предадено от представители на британските социални служби, проследявали досега полаганите грижи за него. Те са носели любимите играчки и одеялце на детето, храната, с която е свикнало, както и книга, в която е описано здравословното му състояние и направените имунизации.

 

 

Приемната майка е получила като подарък от чуждестранните социални работници и детската количка на момиченцето.

Агенцията по закрила на детето работи по случая от март 2018 г. след получена информация от посолството на България в Лондон за изоставено бебе от българска гражданка. Експертите детайлно проучват случая.

 

 

Установено е, че майката и нейните близки не желаят да се грижат за детето. Затова първоначално то е настанено в приемно семейство във Великобритания. След решение на компетентния съд там, детето се завръща в България и за него е предприета мярка за закрила "настаняване в приемно семейство".

 

 

Предстои момиченцето да бъде вписано в регистъра за осиновяване в страната ни, се посочва в съобщението.

 

Източник: dir.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.