Японците напуснаха Русия със "Спасибо" и чиста съблекалня

Японците напуснаха Русия със "Спасибо" и чиста съблекалня

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
03.07.2018 11:31
140
0

Големите първенства ни радват не само с изключителните мачове по терените, но и с верните фенове по трибуните.

 

 

Исландските привърженици и викингското „ХУ!“ стана световноизвестно по време на Евро 2016, но Мондиал 2018 е запазен за „чистите“ японци.

 


 

[embed]https://twitter.com/WorldCupStats18/status/1013882614271311872[/embed]

 

 

Феновете на „самураите“ впечатлиха с културата си, чистейки след себе си, първо, след мача срещу Сенегал от груповата фаза, след което – го направиха, въпреки отпадането след обрат от 2:0 до 2:3 срещу Белгия на 1/8-финала.

 

 

 

Но не само феновете на Япония ни впечатлиха. Културата не се простира само сред привържениците, а сред цялото население на островната държава, включително футболистите.

 

Играчите на треньора Акира Нишино намериха време да изчистят съблекалнята, преди да напуснат Русия, оставяйки бележка с надпис: „СПАСИБО“, към организаторите.

 

Истинска проява на култура.

 

 

[embed]https://twitter.com/WorldCupStats18/status/1014072171587612672[/embed]

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.