Владимир Павлов направи първото българско спускане със сноуборд от осемхилядник, пише Dir.bg.
Нашенецът тръгнал от подножието на високия 8163 м връх Манаслу - от 8150 метра, за да стигне до 6200 метра височина. Във Фейсбук той разказа, че се е изкачил до височината от 7450 м без кислород.

Павлов тръгна към Хималаите на 30 август, като приоритетната цел бе именно акцията със сноуборда.
Той е на 37 години, като от 20 години е в планинарството и екстремния сноуборд.
През март 2016 г. Владимир изкачи и се спусна със сноуборд от най-високия връх на Близкия Изток - Дамаванд (5671 м) в Иран, а през юли 2017 г. той извърши първото българско сноуборд спускане от над 7000 метра - от северната стена на връх Ленин (7134 м) в Памир, Киргизстан.
Източник: Dir.bg

За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!