Софийският градски съд продължава заседанията по делото срещу бившия премиер Кирил Петков. Магистратите трябва да решат кои ще бъдат последните свидетели, които ще бъдат разпитани. До момента показания не е давал лидерът на Бойко Борисов.
Съдът гледа делото Петков срещу Пеевски за 5000 лева
Софийска градска прокуратура поиска видеозапис от изслушването на европейския главен прокурор Лаура Кьовеши в Европейския парламент да бъде приобщен като доказателство за ареста на Борисов, но съдът отказа искането, пише NOVA. Кьовеши потвърди, че Европейската прокуратура няма връзка с ареста на бившия премиер и към този момент не е водила разследване.
Петков е подсъдим за това, че като министър-председател е превишил правата си, като е наредил задържането на Борисов, бившия финансов министър Владислав Горанов и ПР-а на ГЕРБ Севделина Арнаудова. Според прокуратурата Петков е разпоредил на началника и заместник-началника на отдел „Разследване и методическо ръководство по разследването“ при Главна дирекция „Национална полиция“ и на главен разследващ полицай да образуват досъдебно производство в нарушение на НПК, въпреки че те не са имали правомощия.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!