Затворен за коли е част от центъра на София, заради Европейския ден без автомобили

Затворен за коли е част от центъра на София, заради Европейския ден без автомобили

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
22.09.2019 8:19
111
0

На днешния празник София отбелязва и Европейския ден без автомобили като част от седмицата на мобилността.  До 19.00 часа е забранено влизането на пътни превозни средства в центъра на града между булевардите "Дондуков", „Васил Левски", „Патриарх Евтимий", „Христо Ботев" и „Александър Стамболийски", съобщава Offnews.

 

 

""

 

 

Освен София, в инициативата участват и други големи български градове като Варна и Пловдив.

 

 

""

 

 

Кампанията „Европейски ден без автомобили“ цели намаляването на шума и вредните емисии във въздуха, както и подобряване на качеството на живот в големите градове.  За първи път денят без автомобили се отбелязва през 1998 г. във Франция. 

 

 

Източник: Offnews

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.