Жители на Берковица сами асфалтират улиците си, нямало кой да свърши тази работа

Жители на Берковица сами асфалтират улиците си, нямало кой да свърши тази работа

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
06.07.2018 11:14
90
0

Жители на Берковица започнаха сами да асфалтират дупките по улиците си.

 

"Ако не го направим ние, няма кой друг. Организирахме се, събрахме по 5 лева от семейство", разказват живущите на улица "Рила" в монтанския град.

 

След платените 100 лева сметка за цимент и пясък, и един ден доброволен труд, хората успели да асфалтират пътя пред дома си. От една година хората чакат общината да ремонтира трасетата, но това не се случва. Дотук се стигнало след разкопаването в града заради ремонти по ВиК инсталацията.

 

От общината увериха, че разполагат с около 8 милиона лева за ремонт на улици по европейски програми. Те ще бъдат за асфалтиране както в града, така и в околните села. В бюджета за капиталови разходи по това „перо“ пък са заделени още 130 000.

 

Ще има ли решение на проблема в Берковица - предстои да разберем.

 

 

Източник: Vesti.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.