Държавата връща в гетото болни деца, след като ги е измъкнала от там

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
28.07.2015 16:02
106
0

Едно общество и една държава се мерят по това доколко са способни да се погрижат за най-слабите и най-беззащитните. Не само да ги реинтегрират или институционализират, а да проявят елементарна човещина.

 

Държавата обаче се оказва мащеха за няколко деца, които са ХИВ-позитивни. След като ги измъква от гетото и започва да ги интегрира, тя ги връща отново там, от където ги е измъкнала. Причината е, че се разбира публично за болестта им. Присъдата на държавата е толкова тежка, че съдбите им рязко тръгват в грешната посока, за да има смъртен случай, убиец и дете, което диша лепило на улицата и проси.

 

Вижте още:

 

Изхвърлен от "Бърза помощ"

Изхвърлен от "Бърза помощ" 2 

Изхвърлен от "Бърза помощ" 3 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Репортажи

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.