Нито един българин не попадна в Топ 200 на най-добрите млади футболисти в Европа

Нито един българин не попадна в Топ 200 на най-добрите млади футболисти в Европа

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
27.08.2025 14:15
254
0

В актуалната класация на Международния център за спортни изследвания (CIES) за най-добрите млади футболисти под 20 години не фигурира нито един българин. Лидер в подреждането е Ламин Ямал от Барселона с най-висок рейтинг за „производителност“ и „опит“. След него са съотборникът му Пау Кубарси и Уорън Заир-Емери от ПСЖ, пише dsport.

Ламин Ямал след един месец в България (видео)

В списъка влизат играчи от 48 първенства, включително от Балканите – Сърбия, Словения, Унгария, Румъния и Хърватия. Представители на сръбските клубове Раднички Ниш и Чукарички, както и на Университатя Крайова и Рапид Букурещ, намират място, но български футболисти липсват.

Класацията се базира на изчислени показатели за представяне и натрупан опит, като се използват данни от платформата Impect.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.