Димитър Пенев, легендарният български футболист и треньор, почина на 80-годишна възраст. Поклонението пред него започна в 10:00 ч. на Националния стадион „Васил Левски“, където първи с него се сбогуваха играчите от отбора, с който той постигна историческото четвърто място на Световното първенство през 1994 г. Футболистите му отдават почит със сълзи и бурни аплодисменти, пише NOVA.
Пенев ще остане завинаги в историята на българския футбол, както с играта си за ЦСКА и „Локомотив“ (София), така и с треньорските си успехи, които донесоха на България големи класирания на международни турнири. Президентът Румен Радев изрази съболезнования на семейството и цялата футболна общественост, като подчерта, че Пенев е оставил траен отпечатък в спортната история на страната.
Днес се навършват 30 години от паметния финал на България срещу Германия през 94-та (видео)
Многобройни футболни звезди, включително Христо Стоичков, Пламен Николов, Йордан Лечков, Димитър Бербатов и Мартин Петров, споделиха своите съболезнования и припомниха невероятните качества на Пенев както като треньор, така и като човек. Те подчертаха, че Пенев не само че водеше отбора до големи успехи, но и беше обединител и вдъхновение за поколения футболисти.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!