Реал Мадрид официално обяви раздялата си със старши треньора Шаби Алонсо, като решението е взето по взаимно съгласие, съобщиха от клуба. Раздялата идва след загубата с 2:3 от Барселона във финала за Суперкупа на Испания.
🚨💣 BREAKING: XABI ALONSO LEAVES REAL MADRID WITH IMMEDIATE EFFECT. pic.twitter.com/3glDvvpMQ9
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 12, 2026
Като негов заместник е назначен Алваро Арбелоа, който досега водеше дублиращия отбор на „белите“. Арбелоа е добре познато име за мадридистите и част от клубната философия, като изборът му се възприема като вътрешно решение за стабилност, пише Gong.
В официалното си съобщение клубът подчерта значимостта на Алонсо за историята на Реал Мадрид:
„Шаби Алонсо винаги ще се радва на обичта и възхищението на всички фенове на Мадрид, защото е легенда на Реал Мадрид и винаги е представлявал ценностите на нашия клуб. Реал Мадрид винаги ще бъде неговият дом“.
От „Сантиаго Бернабеу“ благодариха на Алонсо и треньорския му щаб за професионализма и отдадеността им и им пожелаха успех в следващия етап от кариерите им.
Алонсо пое Реал Мадрид преди Световното клубно първенство и води тима в 34 официални мача, като периодът му начело приключва по-рано от очакваното след болезненото поражение във финала срещу вечния съперник.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!