Започват строителството на новия лъч на метрото

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
27.11.2023 7:13
245
0

Започва строителството на новия лъч на метрото, предава БТА.

Първата копка на две от новите шест станции ще се състои днес от 13:00 часа. Тя ще бъде направена срещу зала „Арена София“. Това са станция 5 на бул. „Асен Йорданов“ (срещу зала „Арена София“) и станция 6, която ще е под локалното платно на бул. „Цариградско шосе“, срещу Университетската многопрофилна болница за активно лечение „Св. Анна“.

източник: istockphoto

На метро с чадър (видео)

В началото на ноември директорът на „Метрополитен“ ЕАД проф. Стоян Братоев заяви, че същинската работа по новия лъч ще започне в края на месеца. Срокът на договорите вече тече, финансирането е осигурено от Оперативна програма "Транспорт и транспортна инфраструктура", каза Братоев.

Той съобщи, че тунелната машина ще тръгне от бул. "Цариградско шосе".

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.