Алексей Навални е истинско вдъхновение за всички борци срещу авторитарни режими в страните по света. Особено когато с безразсъдна смелост сам се прибра в родината си, след като беше отровен с новичок, въпреки че много добре знаеше, че веднага ще бъде арестуван и изпратен в наказателен лагер. Както и стана! Така обаче целият свят разбра, че има нещо гнило в Русия.
Алексей Навални описа какви наказания му прилагат в изправителната колония

Интересна тенденция обаче се наблюдава напоследък у нас в стремежа на определени хора да се изкарат като смелия опозиционер Навални, а именно - репресирани, гонени, потискани и наказвани заради свободолюбивите си възгледи.
Марешки с нов бисер: Аз съм българският Навални, Европа и Борисов трябва да защитят и мен! (видео)
Няма лошо, ще кажете, нека имаме поне един-двама Навални и в България. Имаме огромна нужда! Да, ама проблемът е, че точно тези, които дотук се "записаха" за претенденти за поста "българския Навални" са... да кажем - твърде далеч от идеалите, за които се бори руският опозиционер. Ако бяхме по-рязки и крайни, щяхме да добавим - направо са на обратния полюс от тях. Ама не сме. И няма да го кажем.
Така че засега в гръмкия списък с кандидати за "български Навални" са се провъзгласили не кой да е, а баш Веселин Марешки и Стъки. Вие сами преценете доколко се вписват в характеристиките на подобна горда титла.
Ние само ще добавим, че на държава, в която ролята на Навални се присвоява от някого от сорта на тези двамата, не ѝ трябва авторитарен режим. Тя и така си е достатъчно сбъркана!
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!