1 сребърен и 2 бронзови медала спечелиха учениците на НПМГ от олимпиадата „Туимаада“ (снимки)

1 сребърен и 2 бронзови медала спечелиха учениците на НПМГ от олимпиадата „Туимаада“ (снимки)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
13.07.2019 10:33
62
0

Ученици от Национална природо-математическа гимназия „Акад. Любомир Чакалов“, град София, спечелиха 1 сребърен и 2 два бронзови медала и 3 почетни грамоти от олимпиадата „Туимаада“ по физика, химия, математика и информатика, съобщи MediaBricks.bg.

 

"Учениците

 

Състезанието се проведе от 8 до 15 юли в Якутия с участници от Румъния, Казахстан, Таджикистан, Иран и три руски републики – Саха (Якутия), Буратия и Новосибирск.

 

"Учениците

 

Яна Димитрова спечели сребърния медал (12 клас, химия) и специална награда за отличното си представяне по химия. Другите химици Явор Пеев (11 клас) и Кристиян Вилхемов (11 клас) заслужиха почетни грамоти. Бронзовите медали грабнаха математиците Александър Милчев (11 клас) и Димитър Ангелов (11 клас). Третата почетна грамота отиде при информатика Петър Петров (11 клас). Малко не достигна на физиците от НПМГ Петър Димитров (12 клас) и Ириней Василев (11 клас) да спечелят отличия.

 

"Учениците

"Ученици

 

Източник и снимки: MediaBricks.bg

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.