12-годишно дете от София се оплака, че полицай му е ударил шамар (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
19.07.2019 8:00
51
0

Дете се оплака, че е било шамаросано от полицай, пише Dir.bg.

 

12-годишният Александър Вълчев разказа пред Нова тв, че на 10 юли бил спрян от служител на реда, заедно със свои приятели, в столичния квартал "Надежда 4".

 

Полицаят започнал да разпитва децата дали знаят кой върши бели по сградата на китайски ресторант в съседния квартал "Свобода". Момчетата казали, че не знаят кой прави това.

 

Мъжът обаче заявил, че има доказателства срещу Александър. След като детето поискало да види такива, полицаят му ударил шамар и го попитал "Това достатъчно доказателство ли е?".

 

Детето признава, че е вършило пакости покрай ресторанта, но отдавна, още през зимата. То твърди, че няма общо със случая, за който служителят на реда го е питал.

 

Има съдебно-медицинско удостоверение, от което става ясно, че момчето има оток в лявата слепоочна област на главата. Не е ясно обаче дали причината за него е шамарът или падането от колело, каквото е имало няколко дни преди спречкването.

 

Самият баща изрази съмнение в разказа на сина си. Въпреки това той държи случаят да бъде разследван.

 

 

Източник: Dir.bg

Видео: Нова ТВ

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.