21.11.2022 г.
16
0

Млади "лъвове" вдъхновиха Англия за разгром над Иран в Катар.

В един от най-продължителните двубои в историята на световните шампионати Англия победи Иран с 6-2. Това е най-изразителната победа на "трите лъва" в откриващ мач на Мондиал.

И ако това не ви се струва впечатляващо, вижте обстоятелствата около този двубой.

След сблъсък в наказателното поле на Иран между защитника Маджид Хосейни и вратаря Алиреза Бейранванд последният остана да лежи на тревата, а веждата на бранителя бе разбита. Медицинската помощ се отрази на продължението на първото полувреме, което бе 14 минути.

Англичаните се развихриха още преди почивката. Първо Джуд Белингам стана най-младият англичанин след Майкъл Оуен през 1998 г., който отбелязва гол на Мондиал. След него 21-годишният Букайо Сака вкара първото от двете си попадения.

Рахим Стърлинг също се разписа преди в игра да се появи Маркъс Рашфорд. Нападателят вкара само 49 секунди след появата си в игра - третият най-бърз гол от смяна в историята на Световните.

Моментът, който извади Бензема от Мондиала (видео)

Джак Грийлиш също бе точен, а крайният резултат бе оформен 13 минути след изтичането на редовните 90. Тогава за Иран от дузпа след намесата на ВАР вкара Мехди Тареми.

Източник: Gong.bg