Кошмарни изпълнения на дузпи пратиха "Лудогорец" у дома (видео)

23.02.2023 г.
20
0

"Лудогорец" отпадна от Лигата на Конференциите. Българският шампион бе отстранен от белгийския "Андерлехт" след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът беше 2:1 в полза на домакините. Така след успеха с 1:0 в Разград общият резултат от двата мача бе изравнен.

източник: twitter

Ударите от бялата точка се оказаха кошмарни за "Лудогорец" и пратиха “орлите“ у дома. Играчите на Анте Шимунджа пропуснаха първите си три удара, докато "Андерлехт" не сбърка нито веднъж и така след 3:0 продължава напред в турнира.

Самият двубой започна силно за домакините, които откриха резултата след удар на Слимани  и рикошет в крака на Франко Русо. Яри Версехеерен удвои за белгийците в средата на втората част. "Лудогорец" реагира на мига и в следващите минути успя чрез Игор Тиаго да намали резултата.

“Лудогорец” победи белгийци и гледа смело напред в Европа (видео)

В продлженията втори жълт картон получи Якуб Пиотровски и остави своите съотборници с човек по-малко.