Сигнализирай!

Инфлуенсър почина, след като показа на живо как пие китайски спирт Baijiu

Gospodari.com
Gospodari.com
30.05.2023 г.
57
0

Инфлуенсър почина, след като показа на живо как пие китайски спирт Baijiu. Известният в социалните мрежи Sanqiange или „Брат три хиляди“ е открит мъртъв само часове, след като е излъчил на живо в китайската версия на TikTok как участва в състезание с колега, което включвало пиене на Baijiu, съобщават държавните медии в страната, цитирани от  CNN. Baijiu е китайски спирт с типично алкохолно съдържание между 30% до 60%. Инцидентът вероятно ще поднови дебата за това как да се регулира индустрията.

https://twitter.com/cnni/status/1663372441777852423

Един от приятелите му разказва, че Sanqiange е участвал в онлайн предизвикателство, известно като PK, срещу друг инфлуенсър в ранните часове на 16 май и е предавал на живо резултатите в канала си Douyin. Открит е 12 часа след края на излъчването.

PK предизвикателствата включват битки, в които инфлуенсъри се състезават помежду си, за да спечелят награди и подаръци от зрителите. Често състезанията включват и наказания за губещия. Очевидно в този случай - пиене на Baijiu.

„Не знам колко беше погълнал преди да се включа. Но в последната част на видеото го видях да изпие три бутилки, преди да започне с четвърта“, казва приятелят на починалия инфлуенсър пред Shangyou News. Описва приятеля си Уанг като „достоен и прям“ човек.

Видеото с последното предизвикателство на 35-годишния Уанг е станало изключително популярно в китайските социални медии, но вече не е достъпно за гледане.

https://www.youtube.com/watch?v=gI9_OxNgQso

Простреляха YouTube инфлуенсър след провалила се шега

През последните години онлайн стриймингът е създал индустрия за милиарди долари, в която инфлуенсъри с предприемачески дух се състезават да продават продуктите си в реално време в социалните медийни платформи.

Смъртта на Уанг вероятно ще отвори отново дебата около регулирането на индустрията. Тя привлече вниманието на властите през последните години поради охолния начин на живот на някои стриймъри. И необичайните предизвикателства, в които участват.

Миналата година властите в Китай забраниха на младежи под 16-годишна възраст да излъчват събития на живо. Ограничиха и достъпа им след 22 часа.

Изборът на редактора
Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.