Сигнализирай!

Отвлечена, бита и малтретирана жена се оплака, че делото ѝ не влиза в съда вече година (видео)

Gospodari.com
Gospodari.com
03.08.2023 г.
228
0

Отвлечена, бита и малтретирана жена се оплака, че делото ѝ не влиза в съда вече година. Заплахите към нея продължават и днес, заедно с опитите за унижение.

Мъж нахлу в дома на жена от Оряхово и я удари с бухалка по главата (видео)

Отвлечена, бита и малтретирана жена се оплака, че делото ѝ не влиза в съда вече година (видео)

Дамата е майка на две деца и е от Стара Загора. Според нея мъжът, който я е пребил, е приятел със сочения за извършител на посегателството над 18-годишната Дебора.

Случаят

Диляна Катранджиева била бита около четири часа, а получените травми – жестоки.

„Имах синини, мозъчно сътресение, комоцио, счупени ребра, ключица и два зъба. Бях срината”, разказва тя. Жената подава многократно жалби срещу насилника – почти всяка седмица, но мерки не се предприемат.

400 шева върху еволюцията на българското общество (Коментарът на „Господарите“)

„Заплахите към мен продължават, заедно с опитите за унижение. Не знам какво да очаквам. Насилникът ми си взе квартира, близо до моя дом. Вече година живея в абсолютен страх. Опитва се да въздейства психически и на децата ми”, подчерта Катранджиева.

Тя смята, че насилникът ѝ е „възможно да плаща някъде”, за да не влиза делото в съда толкова дълго време. „Това е вече година и половина и нищо не се случва. Не знам кой е зад гърба му, но за мен има нещо”, подчерта жената.

Издевателство

През 2014 г. мъжът, с когото са съжителствали, освен побой, я е подстригал. „Явно си мислят, че по този начин ще унижат жената. И за това имаше жалба, по която нищо не се направи тогава”, каза Диляна. 

Според прокуратурата делото преминава от Районната в Окръжната прокуратура. Назначени са различни видове експертизи. Обяснението за забавянето – искали да повдигнат ефективно обвинение. Процесът бил връзван от Закона за домашното насилие, според който насилникът нямало да получи ефективно наказание.

Изборът на редактора
Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.