Според адвокатите на Георги експертизите отхвърлят възможността той да е нападнал Дебора.
Те твърдят, че резултатите от ДНК експертизата и от трасологичната експертиза сочат, че „категорично се отхвърля възможността мъжът да е извършител на деянието”, предава БТА.
Припомняме, че днес отново се гледа мярката на Георги Георгиев от съда в Стара Загора. Той е обвинен за чудовищното нападение над 18-годишната Дебора.
Преди дни защитата на 26-годишния мъж поиска той да бъде пуснат на свобода.
Отново гледат мярката за неотклонение на обвиняемия за зверството срещу Дебора (видео)
Според адвокат Валентин Димитров, в ДНК експертизата „няма какъвто и да било биологичен материал по дрехите, с които се твърди, че Георги е бил в нощта на нападението срещу Дебора“.
Намерената на местопроизшествието стъпка от обувка категорично не е на Георги - нито по вид, нито по размер, каза още Димитров.
Миналата седмица държавното обвинение обедини двете досъдебни производства, образувани срещу Георгиев - за нанасяне на двустепенна средна телесна повреда, изразяваща се в черепно-мозъчна травма, мозъчен оток и лека мозъчна контузия, довели до разстройство на здравето, временно опасно за живота, и порезни рани, довели до обезобразяване на лицето и на други части от тялото на 18-годишното момиче.
Съдебното заседание продължава.
Припомняме, че след години бездействие, от началото на месеца Законът за домашното насилие защитава и интимните връзки.
Законопроектът беше внесен от ПП-ДБ, ГЕРБ и ДПС. Той беше приет на първо и второ четене на извънредно заседание на парламента, свикано насред лятната ваканция на депутатите.
Повод за него стана случаят с варварското посегателство над 18-годишната Дебора Махайлова от Стара Загора и последвалите национални протести в нейна подкрепа.
Очакваме и повече активност от страна на управляващите по приетите от тях промени!
Припомняме също така, че на фона на масовите случаи на насилие към хора и животни, ние от “Господарите” стартирахме кампания – #НеНаНасилието.
В новата ни рубрика не само ви запознаваме с жертви на насилие, но и търсим начин за решаването на проблемите. Срещаме се с институции, предлагаме законодателни промени и се стараем да възпитаваме у потребителите сетивност за проблема. Защото няма нищо по-жестоко от това да отминаваме насилието с лека ръка, както често се случва у нас.